محل تبلیغات شما

پوستر منابع جشنواره کتابخوانی رضوی

شک نکنید. اگر دوست دارید فرزند نوجوان‌تان بیشتر و بهتر با تعالیم و زندگی امام هشتم‌(ع) آشنا شود، کتاب ماه غریب من» انتخاب خوبی برای این منظور است.

این کتاب مجموعه‌ای است از حکایات و قصه‌های مختلفی از زندگی حضرت رضا(ع) که در کنار هم یک داستان بلند را از ولادت تا شهادت آن حضرت تشکیل می‌دهند.

کتاب چهار فصل دارد و در این فصل‌ها، ۶۳ قصه روایت شده‌اند. قصه‌ها شامل موضوعات مختلفی هستند که سیره عملی و فضایل اخلاقی و علمی امام هشتم(ع) را در کنار وقایع زندگی حضرت(ع) نشان می‌دهند. کتاب از داستان زندگی نجمه‌خاتون، مادر بزرگوار امام رضا(ع) در جوانی شروع می‌شود و با ولادت حضرت ادامه پیدا می‌کند. دو فصل اول به ماجراهای قبل از ولایتعهدی اختصاص دارد و حرکت امام از مدینه به خراسان، وقایع بین راه، دیدارها و گفتگوهای با اهالی شهرهای مختلف ایران در فصل سوم آمده است.

مسئله ولایتعهدی، برخی مناظرات آن حضرت با علما، وقایع ی و شهادت حضرت هم فصل چهارم را تشکیل می‌دهند. کتاب با ماجرای کندن مزار حضرت تمام می‌شود و اینکه مامون مدام گورکن‌ها را تشویق به کندن می‌کرده و یادآوری میکرده که امام به او گفته در قبری که برای او آماده می‌شود آب و ماهی نمایان خواهد شد!» و منظورش از تکار این حرف، طعنه زدن بوده، اما به یکباره آب از دورن قبر می‌جوشد و ماهی درون آب ظاهر می‌شود و مامون کنف می‌شود. انتخاب این حکایت برای پایان کتاب، به نوعی نشان‌دهنده سلیقه نویسنده در انتخاب حکایات است که حکایات و وقایع جذابتر را انتخاب کرده.

نثر کتاب بسیار ساده و روان است، به علاوه نوعی از شاعرانگی هم لابه‌لای سطور پیداست و جملاتی نظیر: شب بر شانه‌های خراسان سنگینی می‌کرد» را زیاد می‌شود پیدا کرد. کتاب ماه غریب من» سال ۸۵ منتشر شده و از آن موقع تاکنون در هفت نوبت و ۳۴هزار نسخه چاپ شده است. پس شک نکنید. اگر دوست دارید فرزند نوجوان‌تان بیشتر و بهتر با تعالیم و زندگی امام هشتم‌(ع) آشنا شود، کتاب ماه غریب من» انتخاب خوبی برای این منظور است.

نهمین دوره جشنواره رضوی

نشست کتابخوان مدرسه ای

برنامه های دهه فجر97

کتاب ,حضرت ,ع ,می‌شود ,امام ,زندگی ,کتاب ماه ,می‌دهند کتاب ,غریب من» ,می‌شود و ,ماه غریب ,فرزند نوجوان‌تان بیشتر ,دارید فرزند نوجوان‌تان ,دوست دارید فرزند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عکس 2020 دونیا ادبیاتی....................Dünya Ədəbiyyatı Rodolfo's life گروه زبان انگلیسی متوسطه دوم سروآباد neldisttobbo Cheap NHL Jerseys Ottawa Senators at Lower Price. اسم فارسی farsiname تبلیغات و بازاریابی redfcatohorn حـــِـــرزِ رحمتـــــ